RiiStyle Academy
Jeg Hedder Rikke Riis
Jeg er din underviser på akademiet
Stifter og indehaver af RiiStyle Academy.
Jeg hjælper frisører og makeupartister med at skabe smukke og salgsbare brudestylinger inden for både hår og makeup.
De teknikker, jeg underviser i, har jeg brugt til at skabe min egen forretning som én af landets mest bookede brudespecialister.
Med akademiet har jeg en vision om at ikke blot at udvide og bygge videre på dine faglige kompetencer men netop også at klæde dig på til at løse de udfordringer du kan stå overfor som forretningsindehaver.
Jeg glæder mig til at arbejde med dig.
Kh Rikke Riis
Kontaktpersoner
Rikke Riis
Indehaver
Brands og produkter
Seneste nyt
06.03.2025RiiStyle Academy
Sponseret
Opkvalificering, Netværk og Tryghed for Fremtiden
Brudestyling er en disciplin, der kræver både teknisk snilde, kreativitet og en stor forståelse for bruden og hendes ønsker. Mange frisører oplever, at brudestyling kan være en udfordring, der ofte fører til bekymringer og usikkerhed. Hos RiiStyle tilbyder vi en specialiseret brudespecialist-uddannelse, der ikke blot løfter frisørers faglighed, men også giver dem ro i maven, når de står over for den store opgave at style en brud på hendes vigtigste dag.
26.02.2025RiiStyle Academy
Sponseret
Konfirmationstiden nærmer sig – men bekymringerne består
Mange af os har haft vores andel af nervøse øjeblikke, når det kommer til styling. Måske er du bange for, at fletningerne ikke bliver perfekte, eller at krøllerne ikke holder hele dagen? Du er bestemt ikke alene!
18.02.2025RiiStyle Academy
Sponseret
3 tips til konfirmand håret
3 tricks til konfirmand håret 🎀 Skab den perfekte half up half down frisure med enkle teknikker der giver et langtidsholdbart resultat 💚 Denne styling kender vi alle! Vi har lavet den i 20 år på konfirmanderne! Men det er alligevel også én af dem der virkelig kan give os nervøsitet og ondt i maven… for holder den nu? 🤷🏼♀️
Kommende events
Udgiver
Copyright 2023