Her kan du klikke på et bogstav og finde de saloner, der starter med det valgte bogstav, eller du kan taste et postnummer og finde de saloner der er i netop dette postnr.
Tyndt hår - Jennifer Aniston!Hej
- Jeg er en pige med meget tyndt hår, er der ikke noget jeg kan gøre, foruden hair extensions ? Operationer ? et eller andet.
Jeg ville meget gerne komme så tæt på tykkelsen, af Jennifer Anistons hår som muligt,- (som alle andre ;D )!
Se svaret her Styling tips til fladt hår.Hej Line.
Jeg er en pige som har "Engle" hår, altså tyndt og ikke til at sætte spænder og ligende hårpynt i.
Ligeledes kan jeg heller ikke sætte mit hår op uden det falder ud igen i løbet af et par timer.
Min frisør kan sagtens få det til at sidde, og jeg har spurgt om hun ikke kan klippe mig så jeg kan selv kan få det til at sidde, men lige meget hjælper det. jeg har farvet mit hår, med srtiber, i 4 år og selv om jeg har fået af vide lyse striber skulle afhjælpe problemet har det desværre ikke virket.
Billedet er hvordan mit hår ser ud lige nu.
Har du et godt råd til hvad jeg kan gøre?
Mange tak XD
Hilsen Michelle
Se svaret her Nyt spørgsmålHej Jesper. Jeg går lidt med tanken om at få lavet permanente krøller, men har hørt at de ikke holder ret længe i fint/tyndt hår og at det ikke kan lade sig gøre hvis man i forvejen har farvet hår (Er naturlig blond, men farvet mørk kastanje og har mellemlangt fint/tynd hår). Hvad er dine erfaringer med dette?
Da jeg skal på ferie til sommer vil jeg også gerne lige høre hvordan man skal forholde sig til de permanente krøller? Kan de tåle klor- og saltvand, eller ødelægger det dem fuldstændig?
På forhånd tak.
Se svaret her Ny frisure og hårfarveHej Jesper.
Jeg er overhovedet ikke glad for mit hår, hverken hårfarven eller frisuren. Den frisure jeg kunne tænke mig, er umulig med mit tynde hår, men så faldt jeg over et billede af en pige - og hendes hår er egenligt rigtig flot!
Det er hende på det første billede til venstre jeg mener.
Billedet nedenunder er mit hår, min hårfarve er dog lidt mørkere i virkeligheden.
Vil gerne vide om jeg kunne få den frisure som hun har? Og om det ville være pænt til mig?
Mine venner siger at mørke brun hår ville klæde mig, passer det? Jeg drømmer nemlig om helt lyst hår, og er i tvivl om det ville være grimt til mig? Det vil mine venner nemlig ikke svare på.
M.v.h Teresa
Se svaret her Hej michael
Jeg er en pige der har meget blond hår, og ville selvfølgelig gerne prøve at farve mit hår engang som alle andre piger. Dog er jeg lidt nervøs for om jeg ville få min oprindelige hårfarve tilage hvis jeg eventuelt farvede det?
Mvh Stella
Se svaret her